עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
חברים
The darkIsrael.lsunshine
אודות
•  אודות
לקח לי 50 שנה להבין
משפחת ילדותי
רוקות
משפחתי
סיפורי שמש

עונת מעבר

12/10/2017 17:25
עינת
חג הסוכות המסמן ארעיות חלף גם הוא. בניסיון להיאחז בקביעות סיגלנו לעצמנו מנהג מדי שנה, אנו בונים סוכה בחצר הבית המשותף. התחלנו כשהילדים היו קטנים. הסוכה היתה גם היא קטנה. קטנה להכיל את המוני האורחים שגלשו מפתחה. בניגוד להגדלת בית, הגדלת סוכה הוא תהליך פשוט. מדי שנה גדלה הסוכה שלנו והפכה  לרחבת ידיים. השנה הגדלנו לעשות ובנינו מחוץ לסוכה גם טרקלין, כמו שקרא לזה אחיין של איציק. בשנה הבאה אם ירצה ה אנו שוקלים להוסיף שירותים כימיים לבקשת אחותי. 

השכנה הדתיה שלנו שבשבילה הקפיד בעלי לבנות את הסוכה כשרה ולא לכבות את האור בשבת וחג טוענת שהאורחים הם ברכה שתזכה אותנו. אני לא יודעת לגבי זה אבל אני יודעת שזה ברכה עבורי. המרחב המכיל את כולם, האויר הפתוח, קורת הגג הארעית והאוכל הטעים שתורמים כולם, משרים אוירה נעימה ושמחה. השיחה קלילה ופתוחה. השכנים אינם מתלוננים על הרעש. הם יודעים שזהו מצב זמני. בתום החג ישוב השקט לשרור. בכל רגע נתון הם יכולים גם להצטרף למסיבה הבלתי רשמית. גרעין האורחים המגיע מדי שנה הוא קבוע עם שינויים קלים: חברים שנעלמים או מגיעים לסרוגין, חברים חדשים שנוספו עם השנים, הילדים שהיו קטנים ושבזכותם החלנו עם המנהג הזה היו הדיירים העיקריים בסוכה עכשיו הם באים כאושפיזין למספר שעות. 

כעת, יום לאחר תום החג, הסוכה שהמתה אנשים עומדת מיותמת ופסולה. בתום הושענא רבא תפורק תוך דקות ולא יישאר עוד זכר ממנה. שום דבר אינו קבוע. ובכל זאת אנו נאחזים בניסיון 
חסר תועלת  במוכר, פוחדים לאבד שליטה ומסרבים לקבל מצב חדש. 
הלואי שיכולתי לאמץ את אוירת חג הסוכות הקלילה ולהשתחרר מהצורך בשליטה. כלום אינו בבעלותנו ושליטתנו. הסוכה שבנינו בשטח הבניין שייכת לכולם, הילדים שגידלנו פרחו והפכו עצמאיים. הגוף שבתוכו אנו שוכנים בוגד בנו. אנחנו יכולים להשפיע רק על הרגע הזה, הרגע אותו אנו חיים עכשיו.
edyaIM AL
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה:

קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
בדיחות
מתכוני שמש
שמש לנפש
ילדי השמש
אני וחיות אחרות